| Escudero_Edy_1995 a întrebat:

de curand am implinit 18 ani. Si vreau sa plec in strainate, pentru ca in Romania nu pot face bani de casa+masina nici intr-o viata. M-am gandit la Germania, Italia, Spania si Anglia. Pana la urma m-am decis sa plec in Spania. In Germania limba e extrem de urâtă si in Anglia..imi e frica de ce o sa se intample dupa Brexit. Intrebarea mea e : ce job as putea sa-mi iau, in afara de cules capsuni? Am auzit ca acolo sunt "sclăviți" cam tare oamenii.

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Si crezi ca „afara" te asteapta aia cu flori? Mai ales ca la varsta ta nu stii sa faci nimic. Tot la capsuni ai sa ajungi. Sau, in cel mai fericit caz, amesteci nisip cu ciment pe santier.

| xerxes1 a răspuns:

Mai bine invata o meserie sau macar limba.