| John312 a întrebat:

Salut tpu.Deci am sa dau examenul si eu pana acum nu am facut cam nimic si m-am apucat sa fac teste dar sunt foarte diferite si e foarte mult de invatat si sunt extrem de stresat adica cred ca o sa uit pentru ca sunt prea stresat. Ajutor cum sa invat...ce metoda? Va rogggg

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| Pati2500c a răspuns:

Deci mai intai trebuie sa te calmezi... cumpara 2 caiete si fa schemele lectiilor. Incepe cu romana : scrii pe caiet definitiile, faci exercitii, vorbeste cu un meditator, fa teste online sau cumpara o carte cu teste pentru examen, vezi la ce exercitii nu te descurci, sunt foarte multe metode online si grupuri unde utilizatorii iti explica probleme de matematica sau romana. Pentru mate incerca sa inveti formulele de baza mai intai, aplica le in probleme, scrie pe un caiet teorii importante care ar trebui retinute cu diferite culori si vei reusi. Incerca sa vorbesti cu colegii sa te ajute si ei sau contacteaza si profesorii, cere le metode si lor. O sa reusesti daca iei in serios si incepi sa lucrezi cat mai repede

1 răspuns:
| mitzok a răspuns:

Mergi cu capu inainte stii stii, nu stii aia e