| Kataklysm a întrebat:

Deci as vrea sa fac un scurt-metraj (pentru inceput.).
Imi puteti spune pasii necesari, de la A la Z si de ce este nevoie?
In mare stiu despre ce este vorba :
O camera de rezolutie cat mai mare, un pc, un program de editat, actori, etc.
Nu vreau sa fie ceva sofisticat, as vrea sa fie ceva de comedie.
Daca aveti vreo idee despre cum, si ce sa fac, v-as fi foarte recunoscator.

2 răspunsuri:
| ktalin2k a răspuns:

Poti sa incepi ca de ex o zi in parc
ca program tiasi recomanda Sony vegas 9 fiind mai usor de utilizat

| AlexBmxRider a răspuns:

E cam mult de munca...Eu in 3 zile am reusit sa strang aproape 3 minute. Incearca sa faci cadre cat mai multe. Asa va arata mai frumos. In rest ai grija sa te intelegi cu actorii despre scenariu. Succes!