| Chrys_Robert_2000 a întrebat:

deci povestea sta cam asa:In clasa a 9 am fost un semestru la stiinte sociale apoi m-am transferat la mate-info, pentru ca vreau sa urmez o facultate de IT ori in orasu in care stau ori in Bucuresti, acum sunt clasa a10 si cam am probleme la mate si chimie ca nu imi plac, vreau sa ma transfer la un liceu de arta ca am inteles eu ca e mai lejer.Am vreo sansa urmez vreo cariera in it ca web developer(php, html)sau sa raman la mate info?

1 răspuns:
| Zoltan_Paljanos_1985 a răspuns:

Nu sunt în domeniu, dar cred că e cam devreme să te gândești la facultate. Eu cred că poți învăța html și de pe net unde sunt tutoriale. Ai răbdare, nu te grăbi, totul se face pas cu pas. Fă-ți o prietenă în cazul în care nu ai una, vorbește cu ea, distrează-te. Caută să vorbești cu profesioniști în IT sau consilieri în cariere.