| FlorinSalamNr1 a întrebat:

Deja vine vara, iar eu vreau sa ma angajez timp de o luna in timpul verii in Tulcea. Cum ar trebui sa imi caut locul de munca, dupa ce criterii, ce salariu/conditii minime, etc sa caut si cum sa caut mai eficient.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca te angajezi doar pentru o luna, nu vei gasi nimci serios de munca, probabil la bucataria vreunei terase, sa curerti farfuriile sau sa faci curat, sau la vreun McDonald, sau in agricultura...
Nici nu se poate pune problema unui salariu aici, ca va fi ceva ocazional, platit foarte putin, in general, ca sezonier.

| untu a răspuns:

Mergi sa vezi ofertele de la fortele de munca (AJOFM sau ANOFM).