| Lawerence a întrebat:

Salut TPU!
Doresc sa ma angajez si eu si trebuie sa fac un CV.
De făcut, știu să il fac, dar am înțeles ca domnu' de acolo dorește să il predau fizic, nu prin email.
Cum trebuie să il fac? Pe foaie A4? Pur si simplu? Și să il înmânez așa?

9 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Nu. Pe foaie a3, imprimat 3D și culorile trebuie neapărat să fie fosforescente.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Îl faci în Europass sau iei un model Word de pe net, completezi, printezi, îl pui într-o țiplă și i-l dai în mânuță.

| Zuzu1991 a răspuns:

Aham,
ce ti se pare ciudat de intrebi?

| Yuoia a răspuns:

Patronul vrea sa il predai fizic probabil pentru ca vrea sa si discute cu tine. Dar am banuiala ca vrea sa fie si scris de mana. Sa vada cum scrii. Cu sau fara greseli. Il scrii simplu pe o foaie A4. Si te prezinti la secretara sa daca are. Daca nu, direct la el. Si spui ca ai adus CV-ul. Succes!

| goguPatent a răspuns (pentru Yuoia):

Cel mai neprofesionist mod de a prezenta un CV e sa fie scris de mana...

@Suntneserios sa nu faci asa.
Il printezi frumos pe o foaie A4 si gata

| Yuoia a răspuns (pentru goguPatent):

Da, atunci cand nu stii sa scrii.
Traiasca tehnologia care ascunde analfabetismul!

| goguPatent a răspuns (pentru Yuoia):

Foarte neprofesionist sa duci un act scris de mana oricat de bine ai sti sa scrii.

| mastadont a răspuns:

Dacă îl ai pe calculator nu trebuie decât să-l printezi acasă dacă ai o imprimantă sau să-l pui pe un stick și să mergi la orice xerox cu imprimantă, sunt destule prin orașe și să-l printezi.

| dinaprilie a răspuns:

Intra pe siteul ejobs.ro. Il poti completa acolo online dupa care sa il salvezi in calculator/telefon si sa il printezi in format fizic.