| anonim_4396 a întrebat:

După terminarea Facultății de Farmacie (din Cluj), pot profesa ca farmacist. Întrebarea mea este: are rost să fac și masteratul? Durata studiilor este de numai un an, ceea ce nu este prea mult, dar nu știu dacă se merită.

Mulțumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| pufulescu a răspuns:

Daca ai de gand sa profesezi si in strainatate este absolut necesar masteratul. Fara masterat facultatile romanesti sunt considerate un fel de scoli postliceale cu valoare minima pe piata muncii.

1 răspuns:
| Jo17 a răspuns:

Buna. Eu cred ca trebuie.