| xSwearr a întrebat:

dupa voi, pe ce profil sa merg ( sunt clasa a 8-a )? Care vi se pare cel mai bun?

9 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Stiinte sociale ori filologie, daca nu ai un plan anume.
La uman e mult mai lejer, inclusiv bacul.

| Lioana a răspuns:

Nu exista un profil care sa fie cel mai bun in general. Fiecare e cel mai bun pentru anumite persoane. Tu trebuie sa stii ce-ti place sa faci si atunci vei sti sa alegi profilul cel mai bun pentru tine.

| Eduard619 a răspuns:

Nu te lua dupa nimeni liceul nu conteaza aproape deloc in alegerea facultatii.
Sugerez filologie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mate-info.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Toti iti sugereaza un profil uman pentru ca e mai lejer, dar asta-i o prostie, o spun eu care sunt la profil uman. Daca nu ai inclinatii spre asa ceva, dar te descurci la matematica, e normal sa mergi la mate-info. Nu exista un profil ''cel mai bun'', poate cel mai bun ar fi unul real dpdv al materiilor studiate, dar daca nu te descurci la materiile specifice profilului, n-are rost sa te complici cu ele.
Ca sa concluzionez, mergi la profilul spre care ai inclinatii.

| Adry05 a răspuns (pentru anonim_4396):

"cel mai bun" ar putea fi in functie de media cu care se intra la el. Eu am patit cand eram in liceu sa fie primele clase, la care se intra cu medie mai mare si erau copii mai buni si ultimele profile (Stiinte sociale si stiintele naturii) unde intrau copii care n-aveau medie pentru primele clase dar isi doreau acel liceu, si astfel clasele alea aveau un nivel mult mai jos.
Ar trebui sa te interesezi la care se intra cu medie mai mare si sa optezi pentru unul din ele in functie si de materiile la care esti bun. E putin relevant profilul pentru facultate, te poate doar ajuta putin dar nu e exclusa o facultate cand esti la un anume profil.

| Gabipn2017 a răspuns:

Real,bineinteles.Mate info, cel mai cautat.O sa iti prindă bine la facultate

| goldi a răspuns:

Depinde ce-ți dorești sa devii

| Gamer4Fun a răspuns:

Depinde ce materie îți place. Eu spun sa îți asculți inima! Te pup