| Georgia1234567890 a întrebat:

Salut, TPU. E destul de simplu : Am 18 ani si zero experienta, insa vreau sa-mi iau in job de vara pe litoral.Cum pot face asta? Unde sa caut? N-am gasit nimic pe net, probabil si pentru ca e de abia februarie. De asemenea, stau in Bucuresti, deci cum se poate rezolva cu cazarea cat mai putin costisitor? Multumesc mult!

7 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Acum cine crezi ca da anunt cand e abia inceputul lunii februarie?
La terase gasesti la ori ce ora, chiar si fara experienta.
Cand se aproprie sezonul cauti pe olx si vei gasi!
Despre cazare nu stiu ce sa zic, depinde si de noroc...
Era bine pana la vara sa lucrezi si in Bucuresti, doar stii ca experienta constituie un avantaj mereu.
Succes!

| Georgia1234567890 explică (pentru ROB3RT89):

Hei, as vrea din tot sufletul sa lucrez si in timpul anului dar trebbuie sa ma concentrez destul de tare pe examene. Cam cand at trebui sa incep sa ma interesez? Si de salarii si alte beneficii stii ceva? Multumesc mult!

| ROB3RT89 a răspuns (pentru Georgia1234567890):

Cam de la incepul luni mai, asta sa prinzi un sezon intreg!
Depinde unde lucrezi acum, la terase de exemplu de angajezi usor dar nici salarile nu sunt prea stralucite.
In hoteluri/cluburi se cam cere experienta dar se castiga mult mai bine!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Georgia1234567890):

As avea nevoie in casa, sti sa faci mancare si sa te ocupi de treburi gospodaresti?

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Si crezi ca s-a angajat vreun tanar(a) cu experienta? Toti am avut un moment de incepator si n-am murit. Mai mult curaj! Cat despre cazare, gaseste-ti una cautand cat mai repede, la inceputul sezonului. Daca poti (ai bani) si mai repede cu o alta fata intr-o garsoniera sau la o casa.

| Georgia1234567890 explică (pentru Salontanul):

Salut, chiar era vorba sa plec cu o prietena in "aventura" asta laughing. Merci mult!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu era vorba de bani, ai fi putut sa incerci in Mumbai, acolo au mult de lucru