| Spadafora72 a întrebat:

Eu sunt pe clasa a 11 a
Pe viitoar as vrea sa ma duc la trupele de interventie ( mascati, jandarmerie )
Ce trebuie sa fac ca sa ajung acolo?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Trebuie sa urmezi Academia de Politie (pentru ofiteri) sau o scoala de agenti de politie sau de suofiteri de jandarmi.

| Ssssmokin a răspuns:

Prima data trebuie sa faci Academia de politie, iar apoi dupa ceva ani ca politist o sa poti intra si in trupele SIAS sau ce mai avem noi pe aici. Insa la jandarmi poti sa mergi de la inceput.

| Spadafora72 explică (pentru Ssssmokin):

Cum pot sa ma duc la jandarmi?
ce trebuie sa fac?
de imi trebuie ( acte, licente)?
cam cat este salariul?

| Ssssmokin a răspuns (pentru Spadafora72):

Sincer nu stiu astea. Stiu ca pentru jandarmi este o sectie speciala, daca nu ma insel, cum iibla pompieri sau asa. Iti recomand sa intri pe politisti.ro (mai exact pe forumul lor) iti faci cont si intrebi acolo de ce ai nevoie.