| Vali215 a întrebat:

Facultatea de educație fizică și sport sau cea de kinetoterapie, care dintre acestea îți aduc mai multe satisfacții? Și vreau să știu cam ce se face acolo în timpul facultații. Si care este mai plăcută dintre cele două? Îmi doresc cât mai multe detalii, dacă se poate. Mulțumesc!

3 răspunsuri:
| InvatamProgramare a răspuns:

Salut,
1. Facultatea de fizica si sport o faci, in general, daca te pricepi cat de cat la un sport si vrei sa fii profesor de sport sau antrenor sa manager de club.
2. Facultatea de kinetoterapie o faci pentru a ajuta persoanele sa se recupereze din punct de vedere fizic. Poti sa mergi sa profesezi in zona sportiva dar poti face asta si in cazul unor accidente musculare, sau recuperari postoperatorii pentru persoanele obisnuite.
3. Acum tu stii care ti-ar aduce mai multe satisfactii. Ca ii inveti pe unii sa devina mai buni la un sport sau ca ii pui pe picioare pe altii. Personal mie imi aduce mai multe satisfactii faptul ca ii ajut pe altii sa invete si sa isi gaseasca un job. Dar ceea ce simt eu nu inseamna ca trebuie sa simti si tu. Are sens ce iti zic?

| Vali215 explică (pentru InvatamProgramare):

Da, înțeleg foarte bine. Contează mult și dacă îți place ceea ce faci. Pe mine mă pasionează sportul, dar și kinetoterapia pare interesantă, și este de viitor. O să mai mă gândesc la ce o să fac. Mulțumesc!

| InvatamProgramare a răspuns (pentru Vali215):

Succes!