| Mihai_Mihai_1990_G2I4 a întrebat:

Ieri am aflat rezultatele de la evaluarea națională și am cateva intrebari.As vrea sa devin profesor de romana si nu stiu pe ce profil sa ma duc? Științe sociale sau filologie? Unde se face romana serios dar și ce profil imi ofera mai multe oportunități? Si inca o intrebare. Daca profilul ales este de intensiv englez(NU BILINGV) trebuie sa dau un examen la începutul clasei a IX-a?

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Filo clar
Doar pentru bilingv trebuia sa dai testul, pentru intensiv nu-i nevoie.

| Lukasssz a răspuns:

Poti sa te duci la un liceu de profil pedagogic.Acolo după bac iti vei alege ce vrei sa te faci învățător sau profesor.

| Adry05 a răspuns (pentru Lukasssz):

Vorbesti prostii, pentru profesor trebuie sa faci facultate, de la liceu pedagogic iesi doar invatator