| Vectra1 a întrebat:

Imi puteti spune cum sta treaba cu facultatea de automatica? (dupa bac la ce mai trebuie sa dai examen, cati ani se fac, etc ). Ar fi o alegere buna Automatica?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde cat de mult te pasioneaza domeniul si ce sectii alegi de la automatica, pentru ca partea de Tehnologia Informatiei de acolo este mult mai cautata decat automatica.

Se fac 4 ani si dai admitere la mate si fizica

| JackR a răspuns:

Ar fi! Dar daca pui asemenea intrebare, aici, nu este pentru tine!

| emilitalia a răspuns:

Automatica este o alegere super faina. Eu la timpul meu am ales cibernetica la care dupa 1 an de zile am inchis dosarul. Multa bafta.