| CMGeorge98 a întrebat:

Java script este un limbaj de programare dificil de invatat?

8 răspunsuri:
| danbnz a răspuns:

Nu

| Supps a răspuns:

Javascript nu este un limbaj de programare, este in fapt un limbaj de scripting, ceea ce inseamna ca, codul scris in JS nu este compilat.

In sine este usor si simplu de invatat daca cunosti notiunile de baza in programare (sunt cam aceleasi pentru toate limbajele) sau un alt limbaj de programare si daca stapanesti limba engleza la un nivel intermediar (majoritatea functiilor se explica singure prin numele lor).

| raz0000001 a răspuns (pentru Supps):

ESTE LIMBAJ DE PROGAMARE

Si da, si de scripting, dar tot e limbaj de programare.

| Cosmin86 a răspuns (pentru raz0000001):

Javascript sucks, indiferent ce e laughing

| raz0000001 a răspuns (pentru Cosmin86):

Parerea ta, mie chiar imi place. Fiecare e bun la treaba lui.

| Cosmin86 a răspuns (pentru raz0000001):

Inca nu te-ai lovit de problemele lui specifice happy

Lasa ca vine ziua cand o sa-l injuri, toti care ne-am intersectat cu el am trecut prin asta laughing

suntserios
| suntserios a răspuns:

E unul dintre cele mai scârboase limbaje de programare din câte exista după părerea mea

| FaraNume1245 a răspuns:

Depinde de ce înțelegi prin "dificil". Dacă ești familiar cu programarea, n-ar trebui să fie prea greu să te familiarizezi cu JS.