| Teodora200212 a întrebat:

La mate-info din ce se da BAC-ul?

Răspuns Câştigător
| ZiZi_ZDiana_1912 a răspuns:

Obligatoriu:romana, competente digitale(dar poti lua ECDL-ul si se echivaleaza), o limba straina( dar poti lua certificat B1 si se echivaleaza), matematica M1.
La alegere: biologie vegetala si animala; anatomia fiziologia omului genetica ecologie; chimie organica; chimie anorganica; fizica( 2 capitole la alegere din mecanica optica termodinamica electricitate); informatica MI C/C++; informatica MI Pascal.
Si limba materna daca este cazul.

1 răspuns: