| Negrea_Mihai_1999 a întrebat:

Salut tpu...la o scoala posliceala din Tg Jiu pentru asistenti generalisti trebuie bacul? Si ca sa ma angajez imi trebuie bac?

2 răspunsuri:
| Iote a răspuns:

Pentru orice studii la un nivel mai inalt decat liceul, e necesara diploma de bacalaureat.
Sunt posturi unde te poti angaja fara bacalaureat, desi acelea sunt foarte prost platite.

| crud a răspuns:

La orice scoala postliceala ai nevoie de diploma de BAC. La angajare este greu si cu bac, dar fara bac este si mai greu si mai prost platit.