| Vasilache_Ionut_1999 a întrebat:

M-am inscris la jandarmi pentru sesiunea din ianuarie 2020, am facut fisa medicala am luat testul pshihologic iar acum trebuie sa ma pregatesc pentru examenul la gramatica romana si engleza.
Ce anume din gramatica romana trebuie sa invat?
Este vreun site pentru asa ceva?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Toata gramatica limbii romane, ca sa te poti exprima corect in scris si oral.

| Bizon95 a răspuns:

Profesor de romana si de engleza... deh
altfel, slaba miscarea sa inveti singuri, inclusiv la gramatica romana, din cauza ca trebuie sa inveti sa faci analiza gramaticala, si fara profesor, mai greu, chiar mult mai greu