| ir3al a întrebat:

MA ADRESEZ STUDENTILOR LA FACULTATEA DE MEDICINA SI CELOR CARE VOR SA URMEZE O CARIERA IN MEDICINA Sunt in generala si as vrea sa urmez un liceu de profil bio-chimie, iar dupa terminarea liceului as vrea sa intru la Universitatea de Medicina... Dupa parerea dvs la varsta mea (13 ani clasa 7) trebuie sa am ocupatii legate de viitoarea mea cariera adica trebuie sa stiu chiar tot despre functionarea corpului uman? Daca nu atunci ce preocupari ar trebui sa aiba un viitor medic la varsta mea? Multumesc anticipat

4 răspunsuri:
| Piableu a răspuns:

Eu sunt la Matemantica-Informatica si vreau tot la medicina sa dau. Inafara de 10 pe linie la biologie si 9 la chimie( fac chimie organica acum in a 10-a), nu prea am alte preocupari... biologie, sau cursuri suplimentare, nu stiu ce ai putea sa mai faci.

Apropo, in cluj, la facultatea de medicina au pus aparate noi, cele mai bune din Europa de Estwinking ...deci acolo ar fi interesant sa aungi (ajungwinking )

| ir3al explică (pentru Piableu):

Mie mi-ar placea sa ajung medic la Timisoara! Este visul meu de cand eram copil

| flavius01 a răspuns:

Sunt elev la liceu la profil de stiinte ale naturii iar, in opinia mea nu trebuie sa ai activitati cu inclinatie spre medicina de pe acum. Stiu ca mai sunt niste concursuri de prim-ajutor, te poti inscrie acolo daca iti place asa ceva :d Oricum, poti sa fii interesata in domeniu si fara sa iti manifesti dorinta prin participarea la concursuri. Bine, cand am venit la liceu am vrut sa fac Medicina, dar m-am razgandit si m-am decis pe Cinematografie, dar nu pentru asta tu trebuie sa faci la fel big grin

| Mady_8886 a răspuns:

Eu am 18 ani si tot la UMF dau.Ai destul timp sa inveti in liceu.Pana atunci incearca sa ai activitati normale ca si ceilalti colegi ai tai pentru ca apoi nu o sa mai ai timp de ele si o sa-ti para rau.

Bafta!