| Marian2314 a întrebat:

ma pot angaja la McDonald's? Am 10 clase si permis cat b.As avea sanse sa ma angajez? Chiar vreau sa ma stabilesc undeva si sa am un job.Care ar fi salariul? Si ce as lucra acolo mai exact?

2 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

In jur de 1500 lei pe luna (am auzit ca ar fi si mai putin dar in orice caz minim 1200 pe 8 ore lucrate pe zi). De angajat angajeaza pe toata lumea, inclusiv minori deci nu iti fa griji ca nu te primeste.
Ce e nasol e ca muncesti mult, practic esti mereu in priza. Eu vorbesc mai mult de postul de vanzator sau cel care pregateste mancarea.
Avantajul e ca poti sa lucrezi cat vrei, 4 ore, 6 ore, 8 ore de asta e un job ideal pentru cei care sunt la scoala, facultate sau care mai un job si vor pur si simplu sa isi rotunjeasca veniturile.
Daca vrei ca job-ul asta sa fie "cariera" ta si sa mergi cu el pana la adanci batraneti poti si asta dar nu cred ca iti va ajunge salariul sa platesti o chirie, o intretinere, sa traiesti, chestii din astea. Mai bine cauti la un hipermarket sau intr-un mall ceva.
Vazusem de ex un anunt, un post de casier la Carrefour parca platit cu 2500 lei, ceea ce mi se pare foarte decent. Sigur, eu vorbesc aici de Bucuresti, daca vrei sa te stabilesti in alt oras poate lucrurile vor sta altfel.

| PrintesaGumitaa a răspuns:

Poti sa te angajezi la Mc.D, toti cei care incep sa lucreze acolo incep de jos adica munca in bucatarie pentru a cunoaste mancarurile apoi avanseaza. Nu e foarte greu, trebuie sa le spui ca faci tot ce iti cer ei.