| Tailraa a întrebat:

Mă puteți ajuta să-mi fac un program pentru fiecare zi. Am 12 ani şi sunt în clasa a 5-a. În general îmi fac temele 4 ore +învățat. În fiecare zi am la şcoală până la 13 doar joia până la 14.Marțea am de la 16:30 la 18:30 ore de matematică. Miercurea am de la 13 pânăsta la 16 engleză în particular. Lunea şi Marțea mă culc pe la ora 23, iar în restul săptămâni la 21. Mă puteți ajuta va rog.

2 răspunsuri:
| Dumitru_Mirela_1990 a răspuns:

Ca să poți face față unui asemenea program trebuie să ai timp și pentru tine(lucruri care te destind: muzică, dans, socializare cu prietenii). În plus cred că ai nevoie vitamine și minerale care ajută organismul la efort susținut, atât mental, cât și fizic.

| Ruptura a răspuns:

Prea multa scoala strica