| TigrulLicean a întrebat:

Mediile luate în liceu contează pentru facultate sau doar media de la BAC? Vreau să mă duc la automatică.

6 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

La facultate se intră sau cu examen de admitere, sau pe baza notelor din liceu. În acest caz nu se uită la toate notele din fiecare an, ci contează bacul.

| Sn4k3 a răspuns:

Bacul si examenul de admitere (daca este).

| danutzu96 a răspuns:

Media de BAC si examenul de admitere.

| Denisa0954 a răspuns:

Doar media de la Bac

| sayWhaaat a răspuns:

Mediile luate in liceu sunt puse acolo doar sa dea impresia copiilor ca trebuie sa invete pentru ceva, cand in realitate joaca doar rolul de admis/respins, orice este 5 nu conteaza.

Bacul conteaza, dar intr-o masura mult, mult mai mica decat o fac sa para profesorii, la automatica cand am intrat eu acum vreo 5 ani, conta doar 20%.

| sayWhaaat a răspuns (pentru sayWhaaat):

Orice este peste peste 5*. Autocorectorul TPU m-a batut.