| Alexandruu1232 a întrebat:

O sa trec direct la subiect. Anul viitor vreau sa dau la facultate si mi-am ales ca domeniu mecatronica si robototica. Intreabarea este daca pot avea o cariera in tara cu domniul acesta. Sunt atasat de Romania si nu vreau sa o parasesc. Ce spuneti?

Răspuns Câştigător
| Bondarel99 a răspuns:

Bineînțeles. Nu e obligatoriu sa lucrezi fix in domeniul asta. Un inginer mecanic poate lucra in foarte multe alte domenii.
Totul tine de tine, sa îți dai silința in facultate, sa înveți pentru ca nu e o facultate deloc ușoară, se bazează pe fizica și matematica, așa ca trebuie sa te pui la punct cu astea.

| Alexandruu1232 explică (pentru Bondarel99):

Salut, stiu ca trebuie matematica si fizica, m-am interesat din timp inainte sa aleg facultatea. Multam de raspuns

1 răspuns: