| Forrestgump a întrebat:

o sa va spun direct nu o sa mai stau la discuti, vreau sa studiez regie-actorie in State sunt clasa a 8-a nu invat prea bine...
Dar sunt cel mai bun si mai inteligent copil cand vine vorba despre filmele bugetele lor incasarile, distributia regizorul, producatori, scenariul etc.
Filmele sunt viata mea vizionez 3 pe zi s-au mai multe, la inceputul lui Febroarie o sa ma duc la pregatiri pentru examenul de admitere la liceul de arte Braila as vrea sa a duc la Bucuresti ca am o ruda acolo dar nu stiu cum sa fac, si dupa ce terminam liceul si dupa aceia puteam sa studiez regie-actorie undeva in America.
Din aceasta cauza nu mai invat nici la scoala din cauza filmelor in fiecare zi parintii mei rudele, si profesori imi spun ca nu o sa ajung nicaieri cu filmele si o sa ajung un nimeni daca nu invat si imi iau o slujba buna si eu vreau sa le arat ca se inseala armarnic si intr-o zi o sa ma vada la Oscar Awards.

P.S. Nu pot sa ma decid Actor s-au regizor as avea talent in toate. Dar as avea mai mult talent ca regizor dupa mine... Sfatuiti-ma

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| Violleta2022 a răspuns:

Pana sa ajungi sa studiezi in State, trebuie sa intri la o facultate de actorie sau regie aici, pentru ca in State ajung doar cei mai buni, ori tu, fara o engleza perfecta si fara o scoala de actorie/regie la baza, nu vei avea niciodata vreo sansa.
Pune mana si invata pe rupte sa poti intra la facultate aici si dupa aceea vezi ce sanse ai sa ajungi si in state.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai cateva conditii sa ajungi la o facultate in state, si cea mai importanta sunt banii. in Sua facultatile nu sunt finantate asa ca trebuie sa scoti doar pentru scolarizare in jur40.000$ pe an, asta pe langa restul cheltuielilor de supravietuire de acolo.

pe urma ai nevoie de note bune si o engleza buna.

asa ca prima data inainte sa fii cel mai inteligent aici gandeste te daca iti permiti 200.000$ sa faci o facultate in SUA

Răspuns utilizator avertizat