| Bogdy4Boss a întrebat:

Salut TPU, pentru cine are idee, ca proaspat absolvent a facultatii de agronomie cu diploma de inginer, am vreo sansa sa intru la apia ca consilier deputant? Din cate am inteles ca deputant poti intra si ca proaspat iesit din facultate. M-ar ajuta daca ati raspunde cei ce au informatii sigure, va multumesc!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu aplica si nu mai asculta pareri.

| Bogdy4Boss explică (pentru anonim_4396):

Imi place sa fiu informat cand vreau sa ma apuc de ceva dar voi lua si sfatu' tau in calcul, multumesc bro!

| Salontanul a răspuns (pentru Bogdy4Boss):

Imi place sa fiu informat cand vreau sa ma apuc de ceva dar voi lua si sfatu' tau in calcul. Multumesc, bro! Era corect desi cuvantul "bro" nu este in limba romana.

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Fptul ca nu stii ca A.P.I.A. se scrie cu litere mari si puncte, ca se scrie "debutant' si nu "deputant", ca "ca consiler" este o cacofonie, etc, crezi ca te indreptateste sa spui ca ai facultatea? Eu te lasam corigent in clasa a IV-a. Mai mult, nici nu stii ca dupa punctul care incheie propozitia se scrie cu litera mare! Vai si amar! Voi vreti sa conduceti tara? Mai bine faci o scoala profesionala si faci o munca platita cinstit.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Educatia ta lasa mult de dorit ca si gramatica.

| Yuoia a răspuns:

Sigur ai terminat o facultate? Cum ai ajuns in facultate fara sa cunosti limba romana. Ca ai fi din nu stiu ce capat de tara nu e o scuza. Ai o diploma, se presupune ca ai luat-o pe merit. Ce fel de consilier vrei sa fii in astfel de conditii? Mai ales ca nu ai experienta in agricultura. Poate vrei sa fii deputat, nu "deputant". Si nu mai fi obraznic. Aici, nu ne cunoastem, nu putem decat sa ne scriem. Dar daca la fel vei face si cu sefii tai, "deputantia" ta se va sfarsi rapid.

| Yuoia a răspuns:

Cu atitudinea asta, nu vei ajunge mai departe de tarlaua mamicii, cu tot cu poarta deschisa!