| Pufy12 a întrebat:

Salut TpU!
Perioada de scolarizare e mai grea la SGP decat la academie?
Sunt in nehotarat si nu stiu unde sa merg. Unde e mai convenabil? La SGP sau Academia militara?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Dupa angajarea ca soldat profesionist faci foarte putina teorie, in principal faci pregatire fizica si militara.
La o academie militara faci, in principal, teorie conform domeniului ales, asa ca este mult mai greu.
De asemenea studiile tin mai mult timp la academie decat la soldat.