| AnonimMiaa a întrebat:

Salut TPU
Poti face fata la o facultate in domeniul IT (gen UVT) daca nu prea stii informatica?
Adică, unii au zis ca daca stii mininul de programare, limbajul, orice, o sa fie dificil, dar o sa reusesti. Vreau sa aud si parerea cuiva care a terminat facultatea respectiva si mai ales, daca merită sa mergi pe acest domeniu in ciuda faptului ca nu prea ai multe cunostinte sau poate chiar nu te descurci foarte bine la info in liceu.

Răspuns Câştigător
| peperonies a răspuns:

Daca nu stii info in liceu inseamna ca nu iti place. daca nu iti place nu o sa faci nimic dupa facultate. nu ai cum sa inveti daca nu iti place ce inveti.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Programarea se cam ia de la zero la facultatile de profil. Cu matematica e mai greu daca nu o stii

| 223kkk a răspuns:

La facultatea din Oradea UEO la IT se incepe aproape de la 0 chiar daca nu stii nimic poti reusi.
Daca nu intelegi ceva poti intreba si profesorii te ajuta.
Normal ca merita sa mergi la o facultate de IT daca iti place si esti bun si se castiga foarte bine.