| PaulRosss a întrebat:

Poti sa te inscrii la scoala de politie daca ai avut media generala la purtare in liceu 8.50? Pentru ca am vazut unele site-uri ce spun 8 altele 9 si nu stiu sigur. In cazul in care nu pot la politie as putea de exemplu la jandarmerie sau la armata?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru toate scolile MAI, M.Ap.N si SRI este o conditie obligatorie pentru a candida sa ai media generala la purtare, a tuturor anilor de liceu, de cel putin 9. Daca nu indeplinesti aceasta conditie atunci nu poti candida.
Desi nu spui clar banuiesc ca ai avut media anuala 8, 50 intr-un singur an. Daca in ceilalti ani ai avut media 10 atunci vei indeplini conditia de medie.