| FuFuVercetti a întrebat:

spuneti-mi exact va rog din suflet ce calificari iti ofera aceste facultati, mai exact ce iesi dupa studierea facultatilor?

Facultatea de Biologie
Facultatea de Chimie
Facultatea de Drept
Facultatea de Economie si Administrarea Afacerilor
Facultatea de Educatie Fizica si Sport
Facultatea de Filosofie si Stiinte Social-Politice
Facultatea de Fizica
Facultatea de Geografie si Geologie
Facultatea de Informatica
Facultatea de Istorie
Facultatea de Litere
Facultatea de Matematica
Facultatea de Psihologie si Stiinte ale Educatiei
Facultatea de Automatica si Calculatoare
Facultatea de Inginerie Chimica si Protectia Mediului
Facultatea de Constructii si Instalatii
Facultatea de Constructii de Masini si Management Industrial
Facultatea de Electronica, Telecomunicatii si Tehnologia Informatiei
Facultatea de Inginerie Electrica, Energetica si Informatica Aplicata
Facultatea de Hidrotehnica, Geodezie si Ingineria Mediului
Facultatea de Mecanica
Facultatea de Stiinta si Ingineria Materialelor
Facultatea de Textile Pielarie si Management Industrial
Facultatea de Arhitectura "G. M. Cantacuzino"
Facultatea de Agricultura
Facultatea de Horticultura
Facultatea de Zootehnie
Facultatea de Stiinte ale Comunicarii

19 răspunsuri:
| ElenaSA a răspuns:

Doamne, le vrei pe toate! Intra pe site-ul cabinetului de consiliere de la Universitate( ciocp.ro) si uita-te la fiecare specializare in parte. Succes!

| FuFuVercetti explică (pentru ElenaSA):

Nu le vreau pe toate Elena laughing)) nu stiu ce calificari imi ofera exact :0

| ElenaSA a răspuns (pentru FuFuVercetti):

Pentru cele din cadrul Universitatii intri unde ti-am spus: http://www.ciocp.ro/content/blogcategory/18/169/
Fiecare specializare are acolo brosura de prezentare unde poti sa afli mai exact ce vrei tu. Bafta!

| FuFuVercetti explică (pentru ElenaSA):

Si inca ceva, nu inteleg nimic pe site-ul ala happy

| FuFuVercetti explică (pentru ElenaSA):

Multumesc happy eu sunt nehotarat in ceea ce priveste viitorul meu, sin in clasa a 11-a si la anul' dau bacu (sigur il iau) dar nu stiu ce sa fac dupa big grin toate alea sunt facultati din Iasi laughing

| ElenaSA a răspuns (pentru FuFuVercetti):

Chiar daca sunt din Iasi, posibilitatile oferite sunt asemenatoare cu cele din Bucuresti. Poti sa-mi dai amanunte daca vrei sa te mai ajut. Ce materii iti plac, la cere ai performante, ce meserii vizezi?

| FuFuVercetti explică (pentru ElenaSA):

Uite, din clasa a 10-a adica de anul trecut am inceput sa ma descurc foarte bine la matematica laughing altii iau note de 1 si eu de 9, dar pe langa mate si romana, as da la logica...mi-e frica de geografie pentru ca nu le am sa fiu sincer, si sunt de la un liceu tehnologic, profil Turism si alimentatie (Imi ofera calificarea de ospatar sef) acum nu stiu ce sa zic as fi vrut ceva tot pe alimentatie, dar mai sus nu bucatar sau alt ceva, dar nu neaparat, chiar sunt indecis si nu stiu sad

| ElenaSA a răspuns (pentru FuFuVercetti):

Poti incerca la ASE, de exemplu sau la Matematica INformatica.
Tu vorbesti aici de materiile de la bacalaureat sau de facultate?

| FuFuVercetti explică (pentru FuFuVercetti):

Cert e ca nu vreau sa fiu ospatar pentru ca e o meserie obositoare am facut practica si vreau sa spun ca nu-mi place deloc

| FuFuVercetti explică (pentru ElenaSA):

Off... este chat aici sa pot vorbi cu tine sa ne intelegem mai bine, sa intelegi ce vreau sa zic?

| ElenaSA a răspuns (pentru FuFuVercetti):

Este chat.

| FuFuVercetti explică (pentru ElenaSA):

Putem vorbi acolo?

| ElenaSA a răspuns (pentru ElenaSA):

Intra pe discuta live.

| FuFuVercetti explică (pentru ElenaSA):

Trebuie sa fiu senior... of doamne

| ElenaSA a răspuns (pentru FuFuVercetti):

E, de asta nu merge

| FuFuVercetti explică (pentru ElenaSA):

Iti pot da id-ul meu sau fb ca sa pot vb daca vr sa ma ajuti? happy

| FuFuVercetti explică (pentru ElenaSA):

Deci?

| ElenaSA a răspuns (pentru FuFuVercetti):

Lasa aici id-ul si-l pun la mine pe mess. Daca nu esti senior nu poti sa trimiti mesaj.

| FuFuVercetti explică (pentru ElenaSA):

Croitoruandrei96