| DanFunie a întrebat:

Spuneti-mi va rog niste job-uri la care nu necesita diploma de bacalaureat...

Si spuneti-mi si pe cele care necesita diploma de bacalaureat.

P.S Nu toate toate. doar cele pe care le stiti voi va rog!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fara bacalaureat, vanzator magazin, cablaje auto, la croitorie, sofer, ospatar, bucatar, barman, chelner, pe la kaufland/penny incearca, oricum posturi ce nu necesita cine stie ce "inteligenta".
Iar restul cu bac, iti dai seama singur.

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu cred ca mai exista unde sa te ia fara bac. E cerinta medie..ca ai absolvit 12 clase.
Eventual pe la salubritate sau vanzator la vreun magazin din asta alimentar, de colt de bloc.

| mezeicristina33 a răspuns:

Depinde merge ospatar sau chelner
macelar
vanzator supermarket
mecanic
constructor