| NoNamemartes a întrebat:

sunt clasa 11-a și după ce termin as vrea sa urmez ceva de moda, designer ce facultate trebui sa fac?

Răspuns Câştigător
| RoCkKiD a răspuns:

Facultatile de arte au specializari de design vestimentar.

Vezi ca daca nu intri la buget sunt foarte scumpe + ca trebuie sa te astepti si la alte investitii gen pretul materialelor textile + faptul ca va trebui sa-ti cumperi o masina de cusut, ate etc.

| NoNamemartes explică (pentru RoCkKiD):

Sa spunem ca nu ar fi problema de buget, iar cu masina de cusut lucrez eu? are ceva daca nu prea ma pricep la desenat? ma invata ei cum sa umblu la masina de cusut?

| RoCkKiD a răspuns (pentru NoNamemartes):

Tu lucrezi, cine altcineva? De desenat din cate am vazut fac in mare parte schite deci nu trebuie sa fii vreun geniu.

Nu am idee daca te invata, probabil exista ceva curs dar daca vrei sa faci asta probabil trebuie sa inveti de pe acum la facultate nu o sa te invete tot de la 0 deja ar trebui sa ai masina de cusut..sa citesti, sa exersezi.