| Brezzer_Brezzer_1990 a întrebat:

sunt clasa a VII a si as vrea sa urmez un profil de mate-info, problema este ca nu prea imi place acest profil deoarece are foarte multe asteptari daca imi puteti spune un profil unde se poate intra lejer cu nota 8-9 si sa se preadea matematica multa mai putin romana, si apoi ce meserii pot urma?

Răspuns Câştigător
| XYZ02 a răspuns:

Oriunde ai merge faci aceleasi ore de romana(aici ma refer la uman/real), de exemplu pe mate-info faci 4 ore de romana pe saptamana(si tot 4 ore de mate).La profilul mate-info este destul de lejer, spun din proprie experienta(acum depinde de profesor).
Daca vrei sa scapi de orele tipice profilului real(mate, fizica, biologie) mergi pe unul uman.

Cat despre meserie conteaza mai mult facultatea...

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intrebare prosteasca. In primul rand, media la un anumit profil este in cadrul unui anume liceu, poate fi 2 sau poate fi 9, 90. In al doilea rand, profilul pe care il cauti tu nu exista, mai multa matematica si mai putina romana decat la mate-info nu se face nicaieri.