| SabrynaxD a întrebat:

Sunt clasa aI IX-a si Vreau sa dau la Facultatea de politie, imi doresc asta foarte mult si vreau sa ma pregatesc cat de cat din timp. Aveti idee unde pot gasi toate lectiile la romana, istorie, engleza din care se dau examenul? Sau daca a dat cineva examenul si are toata materia as aprecia extrem de mult.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Citeste Admiterea 2017, de pe site-ul oficial al Academiei de Politie, la sfarsitul acesteia se indica lectiile si manualele pentru toate examenele.
Sigur ca ar putea fi unele schimbari pana termini tu liceul, dar nu cred ca prea mari, vei vedea admiterea din acel an.

| Adry05 a răspuns:

In primul rand e academia de politie, nu facultatea.
Istoria din cate stiu e istoria romanilor, intra la ei pe site sa vezi exact ce lectii iti trebuie.
Opinia mea ar fi sa faci si pregatire pentru ca e bataie mare pe locurile de acolo.
In plus, sa nu uiti ca ai si o proba sportiva destul de dificila: aruncarea mingii de oina, alergarea de viteza si alergarea de rezistenta.