| Vlads100000 a întrebat:

Salut TPU! Sunt elev la arhitectura si as vrea sa devin profesor de istoria arhitecturii ed vizuala, crochiuri si studiul formelor in desen (exact ca profesoara mea de liceu) de ce facultate am nevoie? Eu vreau sa fac 2 facultati

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Momentan vad ca esti abia clasa a IX-a, deci 4 ani de zile de liceu trebuei sa muncesti pe rupte pentru a ajunge student la rhitectura si dupa terminarae facultatii sa faci un msterat samd.

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Dupa terminarea facultatii de arhitectura si luarea licentei, poti participa la concursuri unde poti candida pentru functia de profesor la scoala si liceu.