| Nicolas323232 a întrebat:

sunt in clasa a 10-a profil Stiinte ale naturii si as vrea sa devin un programator, ma pricep la computere foarte bine, dar as dori sa stiu unde ar trebui sa dau mai departe dupa ce termin liceul ca sa devin un programator.

Răspuns Câştigător
| alex495 a răspuns:

Din start ai un,, handicap" ca nu esti la profil mate info, nu e mare diferenta doar ca una e sa stai in excel si una in pascal sau c. In fine se poate recupera nu i problema asta. Poti da la politehnica in Bucuresti, la Brasov la calculatoare, depinde de unde esti si unde iti e mai aproape sa te duci + ca nu e o facutate usoara

1 răspuns:
| stalin1999 a răspuns:

Trebuie sa dai la AC, sau la informatica de 3 ani.