| BulanShow a întrebat:

Sunt in clasa a 7-a. O sa fac licel in Pitesti ( din Pitesti sunt), iar dupa aceea eu imi doresc sa ajung la Marina Militara din Constanta. DUpa liceu am inteles ca, pentru un grad mare o sa trebuiasca sa fac Academia Militara. Intrebarile propiu-zise:
1)Unde se afla Academia Militara cu specializare de marina militara?
2)Se afla una si in Constanta?
3)Eu am auzit ca voi iesi ofiter din academie...asa este?

Răspuns Câştigător
| Dana211 a răspuns:

Academia de Marina Militara se afla la Constanta si e singura din tara de acest gen. Si da, dupa ce termini iesi ofiter.