| OneTap a întrebat:

Sunt licee de informatica în Iași, la care se intra cu medie mica? Sunt genul de om care nu prea mă impac cu matematica, dar cand vine vorba de calculatoare si programare ma descurc bine.

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| Osneros a răspuns:

Mate-info cu medie mică e frecție la picior de lemn. Renunță la a crede că te descurci bine la programare, pentru că nu te descurci. Poate ai inceput promițător, dar nu înseamnă că te descurci, și e normal și de așteptat.
Vrei mate-info, ai nevoie de matematică. N-ai cum altfel.

Pe lângă asta, nu prea merge "mă împac cu informatica, dar cu matematica nu". Cele două discipline sunt bazate pe logică, plus că matematica e părintele informaticii.

3 răspunsuri:
| AnastasiaK a răspuns:

Probabil confuzi programarea cu TIC. Ca sa fie clar: programarea nu inseamna windows, nu inseamna office, nu inseamna joaca pe calculator. Programarea e un fel de matematica scrisa in cod. Daca nu stii matematica, nu stii informatica.

Cat despre licee, primesti optiunile la sfarsitul anului si cu mediile de anul trecut mentionate, deci nu e necesar sa-ti faci probleme de acum.

| NYØ2002 a răspuns:

Operator Amazon, se castiga foarte bine

| OneTap explică:

Când*