| NeedHelp1 a întrebat:

Sunt profil uman și vreau să știu și eu niste facultăți foarte bune pe care le-aș putea urma.

Prima opțiune*deocamdată* pentru mine este Academia pentru ofițeri...pentru că este cea mai la îndemână, oferindu-ți un serviciu stabil cu un salariu destul de bun
Dar pe mine nu mă încântă așa de mult, de aceea as vrea sa urmez altceva.

Deci as dori să-mi recomandați niste facultăți care-mi pot oferi un loc de muncă cu un salariu mai mare sau cel puțin egal cu cel de ofițer ( unii nu veți fi de acord poate dar pe mine asta mă interesează cel mai mult ).

Învăț foarte bine și aș vrea să știu cam ce vreau sa fac pe viitor.

Mulțumesc anticipat!

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poți merge la filozofie, sociologie, drept, comunicare și relații publice, management, litere, geografie, științe politice, studii europene etc.

| SomethingFunni a răspuns:

De ce trebuie sa te limitezi la faptul ca ai terminat profilul uman? Du-te la politehnica si fa-te inginer petrolist, care este slujba clasa cu cel mai mare salariu median. Nici la medicina nu strica, daca te tine.

| nojudgements a răspuns:

Poti face o facultate de drept, ceva avocatura, poti merge pe o facultate de turism, ghid turistic, translator, profesor de limbi straine, însoțitor de zbor. Sunt destul de banoase și astea. Mai ales meseria de însoțitor de zbor, daca te pasioneaza mersul cu avionul si ti place sa călătoresti prin toata lumea. Bafta!