| Catalin_Alexandru_2000_5Mb0 a întrebat:

Un prieten de al meu s-a înscris la o profesionala. S-a înscris și din spusele lui vrea sa facă seralul pentru a obține diploma de liceu. Acum vin și va întreb, el vrea sa se angajeze ca însoțitor de bord pe avion și la majoritatea companiilor aeriene recrutează însoțitori de bord cu diploma de bacalaureat dar sunt vreo 4-5 comanii aeriene ce recrutează doar cu diploma de liceu, ce ziceți? Are șanse dacă face seralul și obține diploma de liceu și sa se angajeze?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca stiti voi ca exista comapanii care angajeaza fara bac si daca indeplineste toate conditiile pentru acesta meserie si urmeaza si cursurile de specializare... atunci poate are sanse