| Cosmin14196 a întrebat:

Salut TPU, urmeaza sa dau admiterea la ATM (beneficiar mai) si ma intrebam care este diferenta intre un ofiter care termina atm si unul care termina Academia de politie Ioan Cuza?

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

ATM inseamna Academia Tehnica Militara. De acolo iesi specialist in tehnica., viitori ingineri La celalata se iese ofiter pentru conducere birouri in diferite alte specialitati care nu presupun (simultan) cumpararea, intretinerea si repararea tehnicii, deci care nu sunt ingineri.