| Popa_George_1996_u2Sd a întrebat:

Urmeaza sa ma duc la munca (muncitor necalificat) in Anglia la fabrica Ferrero Roche din Nottingham. Am inteles ca trebuie sa dai un test pentru angajare, induction. Stiti cumva in ce consta?

5 răspunsuri:
| Yuoia a răspuns:

Test sau interviu?

| Popa_George_1996_u2Sd explică (pentru Yuoia):

Am inteles ca este vorba de un test pe hartie.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu te speria, "induction"-ul nu este un test pentru angajare.
Inductia se face in prima zi de munca, la orice firma care te angajeaza, explicandu-ti se regulile de securitate ale companiei, de protectie, conditiile de munca, obligatiile tale ca angajat, ale companiei ca angajator, conditiile la locul de munca, despre incendiu daca este cazul, ti se vor prezenta colegii, departamentele samd.
Depinzand de companie si de pozitia pe care o ocupi, inductia poate dura cateva ore sau chiar 8 ore.
la sfarsit te vor ruga sa semnezi contractul si faptul ca ai luat la cunsotinta si afost pus in tema cu toate conditiile de munca si ca te obligi sa le respecti.
Succes!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Este un un instructaj la locul de muncă după angajare, în care te familiarizează cu condițiile de muncă, protecția muncii și modalitatea de colaborare co colegii.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Stii bine limba engleză scris citit? Că daca nu stii limba nu ai ce cauta in anglia.Trebuie sa stii sa vorbesti cu oamenii in limba lor in engleză, nu sa te duci acolo cu traducator ca tu nu stii nimic. Daca stii limba scris citit atunci e ok poti purta o conversatie cu lumea.