| Andr55 a întrebat:

Salut,TPU vin cu o întrebare la voi daca am brd minor pot cadea examinarea medicala la politie? Am vazut ca in barem la ei scrie ca doar brd (bloc complet de ramura dreapta) e de inapt
Va rog daca ma puteti ajuta cu niste informații

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, poti cadea examinarea, fiindca la politie se admit numai oamenii perfect sanatosi, fara probleme medicale.

| AlexWolfgang a răspuns:

Blocul de ramura dreapta se imparte in 4 categorii:
-minor ( poate sa fie congenital, nu necesita tratament si nu ai nici un fel de restrictie sau repercursiuni)
-incomplet
-avansat
-complet ( cel despre care se vorbeste in barem - bloc complet de ramura dreapta )

Daca vorbim strict de barem ( nu ai avea probleme ).
Acum e la latitudinea comisiei si a doctorului ( chit ca normal nu ar trebui sa existe o problema )