| Sentry a întrebat:

vreau ca vara care urmeaza sa ma angajez si sa livrez mancare pe bicicleta. Optiunile mele sunt foodpanda in Cluj sau Uber EATS in Bucuresti, ce infornatii stiti despre asta? Cat se castiga? Cei care ati lucrat la una dintre aceste doua, cum vi s-a parut? Am nevoie de mai multe detalii. Multumesc happy

1 răspuns:
| Couragebv a răspuns:

Salut, eu am lucrat la Ubereats, si se castiga la comanda si distanta de la restaurant, pana la client, la astea se pun bonusuri la anumite ore, gen 1.5 sa 1.9 ceea ce inseamna ca pe o comanda de 10 lei iei 15 sau 19, acum depinde de ora si zona. Lucrez cat si cand vrei.
La food panda e cu programare inainte pe o saptamana ( sambata de obicei) si esti platit cu 8 lei pe ora, plus 4 lei pe comanda, aici trebuie sa ai banuti la tine (200 lei) sau sa ceri de la firma avans daca nu ai. La food panda ai mult mai bine tips decat la ubereats( 50 de lei/ 5ore), eu lucrez ca part-time la FoodPanda. Daca mai ai intrebari, nu ezita.