| CosminAka123 a întrebat:

Vreau sa dau in toamna la scoala de subofiteri pompieri si stiu ca perioada de scolarizare este de un an de zile. Dar am auzit ca la jandarmi de la toamna se fac iar 2 ani. Credeti ca si la pompieri o sa se schimbe?

2 răspunsuri:
| VreauSaFiuMilitar a răspuns:

Nu este adevarat, cursurile dureaza mai mult de un an. Poti merge la un centru informal zonal si sa te interesezi.

| CosminAka123 explică (pentru VreauSaFiuMilitar):

La pompieri perioada de scolarizare este chiar mai putin de un an. Spre exemplu structura din anul trecut este din noiembrie 2018 pana in septembrie 2019