| Bogdy4Boss a întrebat:

Salut TPU, vreau sa dau la master dupa terminarea facultatii de agronomie dar nu stiu in ce domenii pot profesa dupa terminarea masterului. De aceea as dori sa-mi spuneti pentru fiecare optiune catre ce loc de munca ma pot incadra: Management în agroturism şi calitatea produselor agroalimentare, Protectia mediului in agricultura, Consultanta si management in agricultura. Ii rog pe cei ce au idee de vreuna din optiuni ca ce as putea profesa sau un sfat care ar fi mai de viitor, multumesc.

7 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Restrictive la angajarea TOATE cele scrise. Mai de grabă iți faci tu o firmă in domeniu

| Bogdy4Boss explică (pentru sierra1):

Momentan nu vreau stresul unei firme, nu vreau sa albesc de tanar, peste 20 de ani sigur voi incerca mai multe firme laughing

| sierra1 a răspuns (pentru Bogdy4Boss):

Cu excepția unei poziții undeva ca bugetar, nu prea văd nimic la orizont

| Bogdy4Boss explică (pentru sierra1):

Este ok si bugetar... dar ca ce?

| sierra1 a răspuns (pentru Bogdy4Boss):

Degeaba scriu eu orice, tu stai la "pândă" când o fi să te angajezi. Adică peste 2-3 ani?

| Bogdy4Boss explică (pentru sierra1):

Peste doi ani in timp ce voi lucra pe vanzari, am cunostinte ce au terminat si au procedat asa.

| sierra1 a răspuns (pentru Bogdy4Boss):

Noroc!