| Florinbigl a întrebat:

vreau sa dau la Scoala Nationala de Agenti de Penitenciare sunt in clasa a12a problema este ca sunt sanse mari sa primesc un preaviz din cauza absentelor mai pot da acolo daca primesc? Am media la purtare anuala pe clasa a9a 10 pe a10a 9 respectiv a11a 10 multumesc.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru scolile MAI trebuie sa ai media generala a anilor de liceu cel putin 9. N-am de unde sti ce medie o sa ai in cl. a XII, daca primesti preaviz de exmatriculare pentru absente inseamna ca ai cel putin 30 absente nemotivate si o sa ai media semestriala 7 (se scade cate un punct pentru 10 absente nemotivate). Asa fiind va trebui ca pe sem.II sa ai media 10 si pe an 8, 50 si media generala va fi 9, 37, indeplinind astfel conditia de medie.

| Florinbigl explică (pentru Ioandelasal):

Am inteles multumesc mult

1 răspuns: