| svenhassel13 a întrebat:

Vreau sa devin Pușcaș marin.
Imi poate spune cineva ce trebuie sa fac ca sa ajung? Ce facultate? Tot ce trebuie?
Menționez ca sunt la liceu teoretic.

5 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

Ăștia nu sunt prin armata SUA cumva? Nu știu dacă în armata Românicii există pușcași marini! Dacă e așa cum zic eu trebuie să emigrezi în SUA și să obții cetățenia lor!

| svenhassel13 explică (pentru gabicoo):

Hmm. Interesant

| Simpatic a răspuns (pentru gabicoo):

Sunt si puscasi marini romani, bine poate se numesc altfel, daca nu ma insel ei apartin de Fortele navale, sunt incadrati ca militari...doar ca filmele ne-au obisnuit cu cei americani de tipul lui vand damme care fac exercitii grele si apoi seara se bat prin baruri si un puscas de asta bate cate 10 insi.
Daca stie cineva cum se numesc exact happy

| gabicoo a răspuns (pentru Simpatic):

Da! Există! Arma se numește: infanterie marină!
Habar nu aveam că există o astfel de unitate în armata română!

| svenhassel13 explică (pentru gabicoo):

Pai ce trebuie sa faci ca sa ajungi acolo?