| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa fiu un Consultant It de succes, si doresc sa stiu ce studii se cer, pentru acest job?

7 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Consultant ajungi de regula dupa ce ai rupt stilul in productie niste ani, indiferent de domeniu. Bine, in Romania poti ajunge consultant si fara sa stii nimic, daca pupi in dos pe cine trebuie si te bagi in politica. Consultant la stat, desigur. Vezi de exemplu vaca aia cu cabina de a fost Ministru de Finante si nu avea habar pe ce lume traieste.

| EmanuelEmy7 a răspuns (pentru KodrutZ):

Omule, nu ai inteles nimic din intrebarea mea, si aberezi foarte mult, mai bine abtine-te! big grin

| KodrutZ a răspuns (pentru EmanuelEmy7):

Am inteles, vrei CONSULTANT IT. Ai idee ce face ala? Tu crezi ca studiile te pot face din prima capabil SA DAI SFATURI sau SA DIRIJEZI PE ALTII? Crezi ca se angajeaza cineva care termina "management" pe postul de manager din prima?

| EmanuelEmy7 a răspuns (pentru KodrutZ):

Bai omule tu te concentrezi?
Eu am intrebat ce studii se cer, pentru consultanta in it, atata tot, nu ca sa fiu din prima asta!winking

| KodrutZ a răspuns (pentru EmanuelEmy7):

SE CERE EXPERIENTA IN DOMENIU, de unde rezulta ca iti trebuie si ceva facultate de profil, dar NU MUSAI. Stai cam prost cu logica, vad. Apuca-te mai bine de politica.

| Pardelian a răspuns:

Studii de specialitate in it

| EmanuelEmy7 a răspuns (pentru Pardelian):

Ce studii mai exact din ramura it?