| mihaibratu2000 a întrebat:

vreau sa intru in trupele sas...ce criterii trebuie sa indeplinesc

5 răspunsuri:
| Plato a răspuns:

Trebuie sa fii politist, indiferent ca agent sau ofiter, apoi poti sa dai probe. Mai recruteaza si direct din scoli, dar trebuie sa fii foarte bun.

| ziftode a răspuns:

Criteriul 0, cel mai zero, inainte de primul, adica unu

TREBUIE SA FII NASCUT IN ANGLIA

nu doar cetatean englez
de ce, pentru ca trupele SAS ajung mai devreme sau mai tarziu sa faca misiuni deosebit de "TOP Secret", si orice informatie ar ajunge pe maini gresite, ar putea afecta Anglia... S_E_R_I_O_S, asa ca nu o sa aiba incredere intr-un roman, CHIAR CU CETATENIE ENGLEZA, *LEGITIMA*... IN VECII VECILOR, *AMIN*!

| mihaibratu2000 explică (pentru ziftode):

Ma refer la cele din Romania

| ziftode a răspuns (pentru mihaibratu2000):

Sas de Romania?!? nu am auzit, sorry!
trupele speciale romane sunt foarte departe de nivelul sas sau mult prea departe de nivelul seals!

| MagicOneT a răspuns:

Https://www.politisti.ro/......as-si-sas/

e din 2010, dar vezi daca te ajuta