| Kluwwww a întrebat:

SALUT TPU vreau sa invat si eu limba germana si nu stiu de unde sa incep ma puteti ajuta? dau funda!:*

4 răspunsuri:
| fuzzer a răspuns:

La inceput incepi cu gramatica, alfabetul, cum se pronunta literele.Te uiti la filme, daca gasesti in germana, si incerci sa prinzi cate ceva.Asta daca nu ai posibilitatea sa mergi intr-o zona, unde sa fi in contact cu limba respectiva.Totul e sa-ti doresti, restul vinde la sine.
Be smart and have fun!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred că asta ţi-ar fi de ajutor:
http://www.youtube.com/user/DeutschOnlineLernen

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

SUbstantivul big grin
Invata substantive (multe cuvinte in germana) apoi treci la pronume... adjective pronominale, verbul, timpurile verbelor. Dar asta o sa iti ia ceva vreme sa inveti verbe pronumele si multe substantive si adjective apropo...

| AlexAleex a răspuns:

Ori te duci la un profesor ori cauti pe youtube.