| rorea a întrebat:

Vreau sa invat un limbaj de programare, ce limbaj este mai folosit si cautat? si daca se poate sa-mi recomandati si un curs de formare/specializare. Am auzit de niste cursuri intense de 6 luni dar nu stiu toate informatiile

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

O baza solida inseamna C/C++

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Esti pasionat de it? eu momentan incerc sa invat html api java, php, css putin din toate, ce isi place tie mai mult?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Eu ti as sugera sa inveti programare la modul general. Limbajul este mai putin imporatant la inceput, iar un programator bun se poate adapta la orice limbaj odata ce are bine inradacinate bazele.

6 luni, oricat de intense ar fi, sunt prea putine pentru a invata cu adevarat programare

| rorea explică (pentru suntserios):

Sunt constient ca nu inveti in 6 luni absolut totul, dar ma intereseaza sa formez o baza solida de la care sa ma pot dezvolta mai usor

| suntserios a răspuns (pentru rorea):

O baza solida inseamna C/C++

| Claudiusniper a răspuns:

Pai, ai putea incepe cu c++.
Cat despre cursuri, sunt o multime pe net.